Z potrzeby chwili powstał ten oto program - Simple Zebra Print.

Służy on do wydruku etykiet na podstawie szablonów w języku EPL2 lub ZPL2. Użytkownik ma możliwość wyboru pomiędzy drukiem termicznym a termotransferowym.

Można drukować na drukarce etykiet podłączonej do komputera przez port szeregowy RS-232. W tym przypadku nie potrzebne sa żadne sterowniki.

Program daje sobie radę z tzw. wirtualnymi portami szeregowymi - Virtual COM. Oprócz tego można drukować przez port równoległy - Centronics lub USB - w tym przypadku musi byc zainstalowany odpowiedni sterownik.

 

W jednym z zakładów mięsnych wdrażaliśmy system pośredniczący pomiędzy przenośnymi kolektorami danych a systemem Microsoft Axapta. Interfejs komunikował się z systemem Axapta za pomocą modelu COM oraz DCOM. Aplikacja do obsługi kolektorów zawierała m.in. blok obsługi bezprzewodowej drukarki etykiet firmy Zebra oraz moduł kompletacji zamówień.
 

Pomoc dla użytkowników UPS WorldShip

Na potrzeby użytkowników programu UPS WorldShip służącego do generowania przesyłek kurierskich przygotowaliśmy specjalną wersję programu systemowego o nazwie gethostip.exe, które jest wykorzystywane przez w.w. WorldShip'a.

Problem z gethostip.exe - nie można wysłać paczek programem UPS WorldShip

Ci, którzy wysyłają paczki za pomocą tego programu na pewno znają uciążliwą usterkę powodującą niemożność wysłania raportu na serwer UPS gdy coś się zmieni w systemie Windows. Ściślej problemy zaczynają się gdy zostaną pobrane i zainstalowane poprawki środowiska .NET Framework - wtedy system UPS Worldship próbując wysłać raport - zgłasza błąd w module getiphost.exe.

Dziwny przypadek

Według dostępnych nam danych usunięcie problemu to kompletna reinstalacja programu UPS WorldShip albo kompletna reinstalacja środowiska .NET Framework. Według nas żadne z tych rozwiązań nie jest adekwatne dla poważnej firmy...

Usunięcie przyczyny błędów związanych z gethostip.exe

W celu uniezależnienia się od aktualizacji Windows oraz środowiska .NET Framework proponujemy zastąpić oryginalny program gethostip.exe naszą wersją. Cena licencji on-site wynosi jedynie 10zł.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jest to program służący do obsługi ploterów tnących Mutoh. Korzysta z plików HPGL pochodzących np. z programu Corel Draw. Odebrane dane wyrównuje po to aby cięcie było przeprowadzone ekonomicznie. Można przy jego pomocy dokonać również korekcji ręcznej położenia obrazu.

Prezentujemy program do pojedynczego lub wsadowego generowania kodów kreskowych. Po wygenerowaniu kody są zapisywane w postaci graficznej - gotowej do użycia w dowolnym programie. Graficzna postać kodu wędruje do plików z rozszerzeniem BMP, taki plik bez utraty jakości można zaimportować np. do Worda czy Open Office'a (Libre Office'a) i wydrukować nawet na zwykłej kartce A4. Program automatycznie próbuje zoptymalizować kod aby zajmował jak najmniej miejsca. Dla parzystej ilości cyfr możliwe jest nawet podwójne upakowanie!
 
 
Close

 

Miło nam poinformować, że jesteśmy autoryzowanym partnerem producenta oprogramowania antywirusowego - firmy ESET

W naszej ofercie pojawiają się między innymi takie produkty:

 

ESET NOD32 Antivirus

Program do ochrony antywirusowej i antyspyware
ESET NOD32 Antivirus 4.0 jest nowoczesnym programem antywirusowym do ochrony przed wirusami oraz wszelkimi innymi zagrożeniami jak robaki internetowe, spyware, phishing i wiele innych. Wyjątkowa skuteczność programu w połączeniu z niespotykaną szybkością działania sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla firm jak i dla użytkowników domowych.
 

ESET Smart Security

Pierwszy w pełni zintegrowany pakiet bezpieczeństwa
ESET Smart Security jest pakietem bezpieczeństwa nowej generacji zapewniającym kompletną ochronę przed wirusami, spyware i innymi zagrożeniami czyhającymi w Internecie. Skutecznie ochroni Twój komputer podczas przeglądania stron WWW, odbierania poczty elektronicznej czy korzystania z banku internetowego. Nie pozwoli na przejęcie przez hakera kontroli nad Twoim komputerem i uniemożliwi kradzież poufnych informacji, takich jak hasła lub numery kart kredytowych. Program nieodczuwalnie działa w tle, dbając wciąż o pełne bezpieczeństwo i komfort twojej pracy.

 

 
...Jeżeli mamy do skonfigurowania pokaźną liczbe takich samych urządzeń, a producent nie stanął na wysokości zadania aby ułatwić nam życie - co robimy? Piszemy autokonfigurator, który odwali za naz brudną robotę... Prezentowanych program pobiera plik zawierający adresy IP kolejnych urządzeń, łączy się znimi za pomocą konsoli przez port RS-232 i ładuje konfigurację. ... oszczędził nam wielu godzin.
 
rs232_sender Ten program został skonstrułowany specjalnie w celu wysyłania określonych sekwencji na port szeregowy komputera (RS-232). Jest to emulator służący do pobudzenia pewnego urządzenia...
 

Zdarza się, że wysyłane z urządzenia dane nie docierają do komputera w odpowiednim formacie, lub są zakłócane przez czynniki zewnętrzne. W drugą stronę również - bywa tak, że wysyłane dane z komputera nie docierają do docelowego urządzenia lub docierają, lecz są przekłamane.

W takich przypadkach z pomoca przyjść może mały program "Com Spy", który pozwoli na odbiór danych z portu szeregowego, ich obejrzenie w okienku podglądu oraz ich zapisanie na dysku.

 

 
prosta_baza_adresowaTym razem zaprezentuję mały, modelowy program do przechowywania danych o klientach, łącznie z ich numerami kart lojalnościowych.
 
Jest  to klasyczna aplikacja bazodanowa, w tym przypadku oparta o silnik JET czyli pracująca na plikach .MDB znanych z MS Access.
 
Dodatkowo program posiada mechanizm importu i eksportu do pliku tekstowego a także podstawowy raport statystyk.
 
terminal_telnet Tym razem prezentuję mały programik o nazwie Emu. Jest to program realizujący połączenia TCP/IP przy użyciu protokołu telnet. Innymi słowy jest to prosty emulator terminala - stąd jego nazwa.
 
Podzielony jest na dwa okienka: nadawcze i odbiorcze. Służył nam do łączenia się do serwera aplikacyjnego systemu kontroli cen.
 

xml_wycieczkiKiedyś stanęło przed nami zadanie zaprojektowania systemu do automatycznego pobierania danych z wielu centrów na temat wycieczek turystycznych, konwersji tych danych do jednej spójnej postaci a następnie prezentacji na stronie internetowej. Obraz przedstawia automat, który został przystosowany do pobierania danych między innymi z takich systemów dystrybucji danych jak Sart, MerlinX czy Sykon. Dane pobierane są w postaci skompresowanych plików (zip) ze zdalnych serwerów przy pomocy protokołu HTTP. Archiwa te zawierają po kilka plików XML, które należy rozkompresować, przeanalizować a następnie zaimportować do bazy danych MySQL.

Oprócz podstawowych danych na temat wycieczek m.in. rodzaju wyżywienia, czasu trwania, terminów wyjazdu, ceny itp., program pobiera również niezbędne dane dodatkowe: opisy wycieczek fakultatywnych oraz zdjęcia wnętrz hoteli.

 
Ten program to test procedur obsługi baz danych DBase a ściślej obsługi bezpośredniej plików .DBF bez użycia jakichkolwiek mechanizmów Microsoft Data Access Components (MS ADO, DAO, ODBC itp.) Program powstał na potrzeby klienta posiadającego systemy Windows NT 4.0 - działające do tej pory, na których nie zainstalowano żadnych mechanizmów bazodanowych firmy Microsoft. Z przyczyny braku takich mechanizmów oraz obiektywnych powodów dla których nie zdecydowano się na doinstalowanie MDAC - musięliśmy sami zaimplementować potrzebne procedury.
 
uruchamiacz W czasach gdy Windows nie było jeszcze systemów harmonogramowania zadań - powstał ten program. Służy do uruchamiania określonej aplikacji w ściśle zadanym czasie. Jest to jeden z pierwszych napisanych przeze mnie programów dla Windows :). Umieszczam go tutaj z powodów sentymentalnych...
 
Dziś w każdym systemie Windows jest harmonogram zadań. Wystarczy tylko umieścić jakiś program na liście uruchamiania za pomocą prostego wizarda (czarodzieja) i gotowe.
 
Obrazek przedstawia raport programu służącego do przeprowadzania pomiarów zasięgu sieci bezprzewodowych. Program ten mierzy siłę sygnału maksymalnie 32 punktów dostępu jednocześnie w sposób umożliwiający sporządzenie dokładnej mapy zasięgu na danym obszarze.
 
Proste makro do Excela Kiedyś ktoś prosił mnie o napisanie takiego makra, które oprócz wydruku faktury przechowuje również informacje o kontrahentach i pilnuje kolejnego numeru dokumentu. W makrze tym zawarto równiez mechanizm opisu słownego kwoty do zapłaty. Na pozostałych arkuszach przechowywane są dane o kontrahentach, zawartość kolejnych faktur itp.
 
Na powiększeniu można zobaczyć jak się to prezentowało.