Co zrobić gdy wygenerowane płatności zostały przypisane do złęgo kontrahenta? Co gdy trzeba dziesiątki zapisów zmieniać ręcznie?
Jest na to sposób: EO:ZkPP - moduł rozszerzający możliwości ERP Optima
 
Moduł EO:Clippo to uniwersalny "schowek" dla ERP Optima. Można skopiować zawartości dowolnego dokumentu a następnie "wkleić" te dane do zupełnie innego w kilkanaście sekund!
 
Moduł EO:imix to moduł importujący pliki XML do ERP Optima. Moduł radzi sobie z nieistniejącymi towarami - w kilka sekund można dopasować inne lub utworzyć nowe, na podstawie tych, które znajdowały się na importowanym dokumencie.
Moduł EO:ImpoExo to moduł importujący pliki XLS do ERP Optima. Moduł radzi sobie z nieistniejącymi towarami - w kilka sekund można dopasować inne lub utworzyć nowe, na podstawie tych, które znajdowały się na importowanym dokumencie.
Jak wystawić premiową fakturę w imieniu naszych Partnerów za dokonaną sprzedaż w wybranym okresie?
Jak nagradzać Dealerów korzystając z Optimy? - Można łatwo to zrobić przy pomocy EO:FaBonus
Jak wystawić dodatkowe płatności do różnic w wartości faktury zakupu w Optimie? Jak wprowadzić zapisy korekcyjne w preliminarzu płatności? - Można łatwo to zrobić przy pomocy EO:RoPlaVAT
Jak szybko importować zamówienia przez Internet? Moduł EO:FaNet to umożliwia.

Dobry sposób na inwentaryzację - pobierz dane z kolektora

Jeżeli potrzeba zrobić inwentaryzację, to najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kolektora danych, który pozwala na wielokrotny odczyt kodów kreskowych oraz na wpisanie ilości towaru danego rodzaju. Po przeliczeniu i zeskanowaniu jakiejś lokalizacji (np. regału) wysyłamy dane z kolektora do komputera do programu magazynowego takiego jak Comarch ERP Optima.

 

Jedno z prostszych rozszerzeń to moduł proporcjonalnego rabatowania wywoływany z poziomu formularza dokumentu. Prosty lecz potrzebny np. do korekt granicznych.

Moduł EO:KaBimBa jest modułem importu wyciągów bankowych .CSV z systemu mBanku (również MultiPlus) do Optimy. Dodatkowo obsługuje również MT-940 z banków PKO-BP, ING w systemie SIMP