Jak usunąć problem taki, że w Wordzie albo na GG zamieniają mi się literki. Jak wciskam "y" to we wpisywanym tekście wyskakuje "z", a jak wciskam "z" to pojawia się "y". Co się dzieje?  Przyczyną jest przełączony układ klawiatury z układu programisty na układ maszynistki.

Możliwe są dwa rozwiązania:

 

Ostatnio Microsoft rozwijał nową wersję swojej przeglądarki Internet Explorer 11 .

Przeglądarka oferuje nowe funkcje bezpieczeństwa, które pozwalają kontrolować śledzenie aktywności użytkownika przez strony internetowe.

Wkurza Cię komunikat zmuszający do podjęcia decyzji czy kompaktować wiadomości czy nie - przy zamykaniu outlooka?

Można znacznie odsunąć w czasie ten komunikat aby mieć spokój na następne 100 uruchomień :(

Robi się to poprzez edycję rejestru:
Start --> Uruchom --> regedit, odszukaj klucz:

HKEY_CURRENT_USER\Identities\{01010101010-27272727-827272}\Software\Microsoft\Outlook Express\5.0


UWAGA: zamiast ciągu 01010101010-27272727-827272 będzie inny ciąg znaków - to identyfikator "tożsamości"

a następnie zmień wartość wpisu Compact Check Count na zero.

Po włożeniu klucza USB (pendrive) do komputera, system ciągle chce coś na nim zapisać! Jak się tego pozbyć? Po uruchomieniu komputera i Windowsa ciągle automatycznie uruchamia mi się jakiś program! Jak go usunąć?

Rozwiązanie: Za automatyczne uruchamianie programów po podłączeniu pendrive'a lub włożeniu płyty CD/DVD odpowiada pewien klucz w rejestrze systemowym. Można wyłączyć automatyczne uruchamianie programów tzw. autoodtwarzanie w taki sposób, że w rejestrze systemowym w klucz o nazwie:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\autorun.inf]
ustawiamy wartość domyślną na "SYS:DoesNotExist"

Należy uruchomić edytor rejestru i dokonać modyfikacji:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Control Panel\don't load
wstawić wartość: "timedate.cpl"="No" a następnie w kluczu
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
wstawić wartość "DWORD", "NoSetTaskbar" = 1

Aby prawidłowo przeprowadzić defragmentację, w celu szybszego wczytywania plików, należy zadbać o minimum 15% wolnego miejsca na dysku. Pewne pliki są tzw. nieprzenośne. Wśród nich jest tzw. plik wymiany - pagefile, tablica MFT lub plik, w którym przechowywane są dane podczas hibernacji - hiberfil.
Jeśli pokazane są pofragmentowane pliki nieprzenośne, należy użyć narzędzia pagedefrag firmy sysinternals (narzędzie darmowe) - ono w miarę możliwości zdefragmentuje te pliki.

Nie mogę zmienić sposobu logowania się. Chcę po prostu wyłączyć hasło logowania. Niestety klikając na polecenie zmiany widać komunikat o takiej treści:

Jest to usługa polegająca  na wydzierżawieniu określonej przestrzeni dysku twardego, na której można przechowywać pliki tworzące treść strony internetowej. Również udostępnienie przestrzeni dysku jako miejsca do przechowywania poczty e-mail.

"Niepotrzebna mi strona internetowa!"

(szef, który nie patrzy perspektywicznie na rozwój swojej firmy)

 Człowiek jest leniwy, leniwy coraz bardziej....

Jest to podstawa nawigacji w wirtualnej przestrzeni. Człowiekowi łatwiej jest zapamiętać nazwę domeny niż adres IP. Domena internetowa jest elementem adresu DNS wykorzystywanego do nazywania urządzeń w Internecie. Każda nazwa domeny jest tłumaczona przez system DNS na adres IP serwera przechowującego daną witrynę www .

System zarządzania treścią - aplikacja internetowa lub ich zestaw, pozwalająca na łatwe utworzenie serwisu WWW oraz jego późniejszą aktualizację i rozbudowę przez redakcyjny personel nietechniczny. Kształtowanie treści i sposobu ich prezentacji w serwisie zarządzanym przez CMS odbywa się za pomocą prostych w obsłudze interfejsów użytkownika, zazwyczaj w postaci stron WWW zawierających rozbudowane formularze i moduły

 

Chciałbym przeprosić wszystkich zaawansowanych użytkowników komputerów za niektóre skróty i uproszczenia. Nie są one spowodowane ignorancją a tylko chęcią podania materiału w strawnej formie dla mniej zaawansowanych...

 

Jest to internetowy serwis informacyjny poszerzony o różnorodne usługi internetowe, dostępny z jednego adresu internetowego. W intencji twórców, ma to zachęcać użytkowników do ustawienia adresu portalu jako strony startowej w przeglądarce www i traktowania go jako bramy do Internetu.

skrót od World Wide Web Consortium. To organizacja, która zajmuje się ustanawianiem standardów tworzenia i przesyłu stron WWW.  

To optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. Search engine optimization - SEO; zwana także pozycjonowaniem, ang. Web Positioning) - działania zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i wyrażeń kluczowych. W roku 2009 w związku z 90% dominacją wyszukiwarki Google, działania SEO ograniczaję się głównie do Google.

to usługa zezwalająca na oglądanie nadawanego materiału filmowego lub słuchanie nadawanego nagrania dźwiękowego w wybranym przez kogoś czasie, późniejszym niż czas emisji. (skrót VoD; ang. Video On Demand - wideo na żądanie).

Płatny hosting pozwala sądzić, że dostawca wykonuje usługę przy użyciu sprzętu w dobrym stanie technicznym  - zarówno dysków jak i innych podzespołów koniecznych do prawidłowego funkcjonowania serwera. Dostawca ponadto dba o wystarczającą przepustowość połączenia swoich serwerów z Internetem, ochronę danych klientów i ich kont m.in. przed różnego typu atakami poprzez Internet. Regularnie wykonywane są również kopie zapasowe.

W Internecie można znaleźć darmowe usługi hostingowe, jednak w większości wypadków posiadają one ograniczenia, uniemożliwiające bądź utrudniające ich wykorzystanie do celów komercyjnych. Konta płatne mają znacznie lepsze parametry i możliwości, ale ze względu na cenę przeznaczone są raczej dla firm i osób które stać na opłacenie usługi. Zakładający bezpłatnie stronę muszą liczyć się z tym, że na stronie WWW będą musieli umieścić banner, link lub inne reklamy firmy w której uruchomili darmowy hosting.